Μεγάλη νίκη και στο Ασήμι για την Αγία Βαρβάρα… (Φωτογραφίες)

Δεν άφησε περιθώρια στο Ασήμι η Αγία Βαρβάρα για να αντιδράσει.

Παίζοντας δυνατά από την αρχή κατάφερε σχετικά γρήγορα να ανοίξει το σκορ.

Ήταν το 11΄όταν ο Γιάννης Γκουζιώτης πέτυχε το 0-1 και έδιωξε από νωρίς το άγχος από την ομάδα του, που ήθελε τη νίκη για να παραμείνει στην κορυφή…

Ο Νίκος Κοζορώνης στο 36΄ έκανε τα τέρματα δύο για την Αγία Βαρβάρα, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη η Αγία Βαρβάρα συνέχισε να πιέζει και στο 56΄ ο Φραγκίσκος Ζαχαριουδάκης σημείωσε το 0-3 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Μετά τη νίκη της αυτή η Αγία Βαρβάρα παραμένει στην 3η θέση της βαθμολογίας με 55 βαθμούς, έναντι 56 του Ο.Φ. Αρκαλοχωρίου που βρίσκεται στη 2η θέση…

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Α. Ο. Ασημίου: Ντάγκινης, Ε.Τζαφέρι, Κουτεντάκης, Χατζηπαυλίδης, Παξιμαδάς, Αντωνάκης, Τσ.Τζαφέρι, Χατζάκης, Βαρδάκης, Χαλκιαδάκης, Στρατάκης

Αγία Βαρβάρα: Δαμιανάκης, Φωτάκης, Σφακιανάκης, Γκουζιώτης, Ζαχαριουδάκης, Πρίφτη, Ν.Κοζορώνης, Κασωτάκης, Σχοιναράκης, Μαυρομάτης, Δ.Κοζορώνης